Sancaktepe Elektrikçi

Evimizdeki Sigorta Nasıl Çalışır?
Konuyu  biraz daha açmak için ; binalarda  faz nötr  ve  topraklama  adında üç ayrı şapka b ulunur. Bir ev içi elektrik hattında elektrik normal şartlar altında sadece faz hattında olur. Nötr hattı ise isminden de anlaşıldığı yerde hep sıfır hedefdedir. Ancak bir kaçak durumda normalde nötr gibi boş olan topraklama hattında da elektrik görünür.
Sigortalar işte tam bu durumda üretici girer. Sigortalar , fazdaki elektriğin nötr teması yani kısa devre durumu atanıyor   koruma talimatı. Yine topraklama hattınız iyi ise zaten kaçak olduğu da atarlar. Evlerinizdeki alıcıların dış metal aksamı bu sebeple topraklamayacağını. Üretmek ; çamaşır makinenizin gövdesi topraklanmıştır. Ondan önce bir kaçak olmasın sizden dokunup zarar görmeyin diye diye.
Sigorta Attı Ne Yapmalıyım?
Öncelikle Sigortayı Attıran Sebepleri Ortadan Kaldırmak Gerekir. Bunun İçin Mutlaka Ehliyetli Bir Elektrikçiden destek Almanız Gerekir. Elektrikçi Gelene Kadar Sigortalara Müdahale Etmeyin Eger Yanık Kokusu Varsa Mutlaka Bina Girişindeki Sigortayıda Kapatın. Eğer Gözle Görünür Bir Yanma Varsa Mutlaka İtfaiye yi Arayın.

DAİRE İÇİ TELEFON KURULUM VE ARIZA

Alkent 2000 Elektrikçi

Telefonun hayatımızın en önemli ürünü haline gelmesiyle firmamız da değerli bir telefon telefon servisi servisi olarak hizmetlerimizde başlandı. Arızası, çevirme sesinin geç gelmesi, arayan numara bilgisinin görünmemesi, arandan aranıyor, aranıyor, aranıyor, aranıyor, aranıyor, aranıyor, aranıyor, aranıyor, aranıyor, aranıyor yapılmıyor, telefonun sürekli meşgul sesi vermesi, telefonun başka bir yerde olması gerekiyor, konuşması, toplu sms kota yönetimi, toplu smslerde smsin geç gitmesi, gitmemesi, kullanıcı adı şifre sorunu olmamalıdır.

Gelişen Teknoloji İle Arıza Çözümleri

Firmamıza ulaşarak bu sorunların hangisinin sizde oldugunu belirtiyorsunuz, bu varsa orada bir sorun mevcutsa diğer durumlarda belirtmeniz gerekiyor. Teknolojinin gidiş gelişmesiyle birlikte telefon santralleri de zamanla yerini gelişmiş kablolara, şehirlere yerleştirilen insansız cihazlara bırakmış olmuş hale geldi. Her ne kadar teknolojikinin gelişmesiyle ilgili telefon rehberi eskisi çok çok yaşamasa da telefon sorunları bildirimi aralıklarla günümüzde devam ediyor.

GAZ DEDEKTÖRLERİ

Alkent 2000 Elektrikçi

Eğer bir Konut’ta ateş kaynağı olarak şofben, kombi, soba var mı karbonmonoksit zehirlenmesi riski var. Bu tehlikeyi fark etmenin ve engelemenin en kolay yolu karbonmonoksit Gaz dedektörüdür. Bacanıza ve ısıtıcınıza güvenebilirsiniz hatta bakımlarını düzenli olarak da yaptırmanıza gerek yokda da şiddetli bir rüzgar ve lodos da bacanızı bozabilir. Bunun için en kolay kullanımı Gaz dedektörü kullanmak. Çünkü bulunduğunuz ortamdaki karbonmonoksit tehlikeli bir seviyeye çıktığında hemen alarm verip sizi ve ev halkını uyarıyor.

Gaz kaçak dedektörü veya gaz alarm cihazı gazları erken algılayan bağımsız bir cihazdır. İç ortamdaki gaz sızıntısı yoğunluğunu ölçmek için lazım. Gaz sızıntısı seviyesi önceden belirlenmiş belli bir eşik değerinin ardından çıktığında, gaz kaçak detektörü ışıklı ve sesli uyarı verir. Gaz yoğunluğu bu eşik değerinin altında ise gaz detektörü normal çalışma yerinde geri döner. Bu sayede gaz sızıntılarının vermiş olduğu zehirlenmeler, patlamalar ve yangınların başında geçilir.

Bir gaz alarmı dedektörü ve sistemi şu ana elemanlardan bazıları:
1. Algılayıcı Sensör
2. Elektronik Değerlendirme / Gösterge / Kontrol Panosu
3. Sesli / Işıklı Uyarı Düzenekleri
4. Otomatik Gaz Kesme Ventili

UYDU SİSTEMLERİ KURULUM

Alkent 2000 Elektrikçi

Merkezi Uydu Sistemleri  Televizyon  tesisat sektöründe; Televizyon kanalı sayısının çok fazla olması gerekiyor binalarda;  SMATV sistemi olarak Multiswitch adını verdiğimiz Merkez Uydu Santral ı kullandım. Böylelikle onu televizyon alıcısının noktasıylalara; Digiturkuydu alıcısı, D Smart uydu alıcısı, normal uydu alıcı (alıcısı) ve bunun gibi bir veya birkaç ad uydu alıcısı bağlanarak uydu televizyon yayınları çok fazla olacak şekilde izlenebilir. 
  

Bu şekilde yapılmış smatv tesisatlarına Multiswich Merkezi Uydu Sitemi Tesisatı denir.  

Multiswich 1 uydu girişli – 2 Uydu Girişli .. 3 .. 4 Uydu anten girişli olabilirler.
Böylelikle çok uydu antenden alınan yüzlerce yerli ve yabancı uydu tv kanalları, radyo kanalları izlenebilir, dinlenebilir.

Multiswich li sistemde; bina içinde kaç televizyon alıcısı bağlanacaksa? O menü Multiswich çıkış (çıkış) bölge seçilebilir. Televizyon bir dairede 3 televizyon cihazından uydular izlenecekse? Daire sayısı x 3 = .. kadar çıkıyor olan Multiswich cihazı seçilebilir.

Kat sayısı yüksek olan binalarda; kaskad bağlanabilen (ard arda giriş çıkış yapılabilen) Multiswitch yapılabilir. Böylelikle uydu antenlerden gelen kablolar .. katlara konulan çok sayıdaki Multiswic cihazına girip çıkarak, bir sonraki Multiswiche de ulaşabilir.

Orada kat sayısı fazla olan rezidans, otel, toplu konut gibi yerlerde; bu swichler katlardaki televizyon sırası göre arda bağarak, daha az kablo kullanımlı merkezi uydu anten tesisatı yapılır.

Multiswichli merkezi uydu yayın merkezi normal headend li smartv teknolojisine göre en büyük avantajı; çok daha fazla kanalın izlenebilmesi mümkün sağlaması ve şifreli platformların yayınlarını izleyebilmeleri için tercihlerini kendilerinin yapabilmelerine olanak sağlamasıdır.  

Buna karşılık; normal headend teknolojisiili smatv tesisatına göre en büyük seviye .. her alıcı noktasında alıcı – uydu alıcı – cihazı haritada gerekmesidir. Emlak Konut – TOKİ gibi merkezi hem smatv headend sistemi, hemde multiswitch dağıtım teknolojisi vardır.

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

Alkent 2000 Elektrikçi

Güvenlik en küçük evlerden en büyük binalara kadar hassas taşıyan bir konudur. Mal güvenliğinin ve hatta güvenliğinin güvencesi için teknolojinin öncüsü, oluşabilecek zararların başında büyük ölçekli geçiyor. Kameralar bütün tehlikeleri uzaklaştıramasa da, zanlıların yakalanmasında büyük rol oynayabilir. Bir güvenlik sorumluluğu olan olabilirsiniz.

İNTERNET ARIZALARINIZ

Alkent 2000 Elektrikçi

Güvenlik en küçük evlerden en büyük binalara kadar hassas taşıyan bir konudur. Mal güvenliğinin ve hatta güvenliğinin güvencesi için teknolojinin öncüsü, oluşabilecek zararların başında büyük ölçekli geçiyor. Kameralar bütün tehlikeleri uzaklaştıramasa da, zanlıların yakalanmasında büyük rol oynayabilir. Bir güvenlik sorumluluğu olan olabilirsiniz.

DEKOR AYDINLATMALAR

Alkent 2000 Elektrikçi

Antik avize, krom ahşap avize montaj ustası, Boyalı, ledli kumandalı avize monte, modern tekli Avize, Lambader, yerli, kristal ayna, abajur, aplik Lambader Otel avizeleri montaj tamir ustası, Kristal ve cam astar avize pirinç avize abajur avize, Ayaklı abajur avize montaj, dümen avize sarkıtlarda yatak odası Avizeleri, Disney avize montajı yapılır avize abajur ve aplik montajı için lutfen bizi   ararken 05326783618

ENERJİ TASARRUFU

ELEKTRİK FATURANIZI DÜŞÜRÜYORUZ

Bir telefonla adresinize gelip enerji tüketiminizi ölçüyoruz.
Alanında uzman ustalarımız tarafından yapılan ölçümlerin yapılması, gereksiz tüketimleri ortadan kaldırıyoruz.
örnek: 1 eski tip 100 watt ampul 1200 lümen dir ve saatte 0,1 kw enerji tüketir. ortalama 6 saat açık tutulan bir ampül 6 × 0,1 = 0,7X30 = 21kw tır buda günümüz şartlarında aylık 10tl ye denkleştirme. Yni nesil 12watt led ampül de 1200 lümendir aynı ışığı verir ancak ancak% 900 daha azdır. sadece bir ampülü safra yeni nesil led ile birlikte aylık 9 tl tasarruf menüsünde. bu oran evinizdeki iş yerinizdeki ampül adetleri ile çarpıp ne kadar tasarruf edebileceğiniz hesaplanır.
BEN ZATEN TASARRUFLU AMPÜL KULLANIYORUM DAHA FAZLA NASIL TASARRUF EDEBİLİRİM?
Günümüzde teknoloji günden güne gelişmekte. ancak bu konuda teknolojiden doğru şekilde faydalanmak gerekir.  
Enerjiden tasarruf etmek evdeki ampülleri değiştirmekle bitmez çünkü birçok marka ve modellerin tüketimi veya lümen’i kutusunda yazdığı gibi değildir. örneğin 12 watt yazan bir ampül 50 watt tüketir. ve malesef bunun bir denetimi de yoktur nu yüzden  Aydınlatma sistemleri doğru cihazlar kullanılarak konusunda uzman elektrikçiler tarafından yapılmalıdır.
Teknik destek için lütfen bize ulaşın
AVİZE, ABAJUR VE APLİK MONTAJI

Alkent 2000 Elektrikçi

 

AVİZE MONTAJI

Aydınlatma sisteminde tercih ettiğiniz ürüne bağlı olarak odanızı daha geniş, daha yüksek tavanlı ve ya daha sıcak gösterebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunu yapma için ille odanızın boyutlarını değiştirmek zorunda değilsiniz. Sadece şu önerilere kulak verin. Mekanın daha geniş görünmesi için, Mümkün olduğunca sarkıt değil, tavana yakın aydınlatmalar kullanın. Böylece odanız ferah bir görünüme kavuşur. Odanın bitimine doğru ışık panelleri yaratmaya çalışın, böylece ışık o yöne baktığınızda gözünüzü alır ve odanız daha uzun görünür.

Eğitimli ve donanımlı teknisyenlerimiz, servis  hızımız ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımızla sizlere standardın çok daha üzerinde servis hizmet garantisi sunuyoruz.
Sancaktepe Elektrikçi

Sancaktepe, ve mahallelerine, elektrikle ilgili karşılaşılabilecek problemlerin çözümü için hizmet vermektedir. 7/24 saat hizmet veren firmamız, siz değerli müşterilerimize son derece hızlı ve güvenilir elektrik servis hizmeti sunmaktadır. Elektrikçi ustası temini için lütfen bize ulaşın.

Alkent 2000 ElektrikçiAlkent 2000 Elektrikçi

Kalite Ve Güven

Büyük bir özenle seçtiğiniz avizelerinizi oturma odanızda ya da yatak odanızda en kısa zamanda görmeniz için ekibimiz, avize takma hizmeti de vermektedir. Bu hizmete ihtiyaç duyduğunuzda bizimle iletişime geçerek avizenizi yeni yerinde ve güvenli bir şekilde görebilirsiniz.

Ayrıca Mert Elektrik, olarak firmamız; Sancaktepe Elektrikçi ankastre kutusu arızası,diafon arızası,  telefon arızası ve İnternet arızası için de hızlı ve güvenilir çözümler sunmaktadır.  Tivibu hizmetleri ve sigorta atması için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm bunların yanında firmamız, uydu kurulumu, kablo tv ayarları, görüntülü diafon gibi alanlarda da sizlere hizmet vermektedir. Bu tarz sorunlarla karşılaştığınızda da Sancaktepe Elektrikçi,yi arayarak sorunlarınızı en kısa sürede çözüme ulaştırabilirsiniz.

Sancaktepe Elektrikçi ustalarımız ailenizin güvenligini artırıcı önlemler için çocuk korumalı elektrik sistemleride kurmaktadır. Elektrikçi ustası , Sancaktepe Elektrikçi için tüm bölgelere hizmet vermektedir. Elektrikçi ustası temini için lütfen bize ulaşın.

Alkent 2000 Elektrikçi

Sancaktepe İnternet Arıza Servisi

İnternet kullanımlarında yaşadığınız problemleri tespit ederek sorunlarınızı çözebiliyoruz. İnternet’te kopmalar yaşıyorsanız, bağlantılarınız da kopma, gevşemeler, veya temassızlıklar olabilir. Bu tarz problemleri tespit edip hattınızı onarabilir veya yenileyebiliriz.

Evinizde İnternet aldınız fakat yetkili firma bağlantıyı tamamladıkdan sonra bizi arayıp ankestra kutunuzdan dairenize bağlantıyı kurup İnternet erişiminizi tamamlayabiliriz.

Hızınızda yavaşlama olduğunu düşünüyorsanız, yeni nesil cat6 tip kablolarla hattınızı yeniler ve hızınızın yükselmesini hissedebilirsiniz. her türlü internet işlerinizin tamirini yapacak Elektrikçi ustası temini için lütfen bize ulaşın.

Alkent 2000 ElektrikçiAlkent 2000 Elektrikçi

Arıza Kaydı Bırakın

[contact-form to=”hasimdogu@gmail.com” subject=”ARIZA “][contact-field label=”İsim” type=”text” required=”1″][contact-field label=”Telefon” type=”text” required=”1″][contact-field label=”Arıza Sebebi” type=”text”][/contact-form]