Antalya Elektrikçi

7/24 kaliteli hizmet uygun fiyat garantisi

Alkent 2000 Elektrikçi

Antalya Elektrikçi, Bölgemiz de hızlı ve yerinde teknik servis hizmetini sunmaktan ,Alanında deneyimli elektrik ustaları ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız

aydınlık günler dileriz

Hizmetlerimiz

30 DAKİKADA HİZMET GARANTİSİ VERİYORUZ.
SİGORTA ATMASI VE ELEKTRİK KESİNTİSİ

sigotra atması

Evimizdeki Sigorta Nasıl Çalışır?
Konuyu biraz daha açmak gerekirse; binalarda faznötr ve topraklama adında üç ayrı hat bulunur. Bir ev içi elektrik hattında elektrik normal şartlar altında sadece faz hattında olur. Nötr hattı ise isminden de anlaşıldığı üzere hep sıfır potansiyeldedir. Ancak bir kaçak durumunda ise normalde nötr gibi boş olan topraklama hattında da elektrik görülür.
Sigortalar işte tam bu noktada devreye girer. Sigortalar, fazdaki elektriğin nötre teması yani kısa devre durumunda atan koruma elemanlarıdır. Yine topraklama hattınız iyi ise herhangi kaçak durumunda da atarlar. Evlerinizdeki alıcıların dış metal aksamı bu sebeple topraklamaya bağlıdır. Örneğin; çamaşır makinenizin gövdesi topraklanmıştır. Böylece herhangi bir kaçak olursa siz dokunup zarar görmeyin diye sigorta atacaktır.
Sigorta Attı Ne Yapmalıyım ?
Öncelikle Sigortayı Attıran Sebepleri Ortadan Kaldırmak Gerekir. Bunun İçin Mutlaka Ehliyetli Bir Elektrikçiden destek Almanız Gerekir. Elektrikçi Gelene Kadar Sigortalara Müdahale Etmeyin Eger Yanık Kokusu Varsa Mutlaka Bina Girişindeki Sigortayıda Kapatın. Eğer Gözle Görünür Bir Yanma Varsa Mutlaka İtfaiye yi Arayın.

DAİRE İÇİ TELEFON KURULUM VE ARIZA

Alkent 2000 Elektrikçi

Telefonun hayatımızın en önemli parçası haline gelmesiyle firmamız da değerli müşterilerine telefon arıza servisi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Telefon arıza servisi numarasına gerek kalmadan bildirimde bulunan kişiler alarm cihazı arızası, çevirme sesinin geç gelmesi, arayan numara bilgisinin görünmemesi, dışarıdan arama yapılıp gelen aramalara cevap verilememesi, data ve faks arızaları, görüşme sırasında sesin gidip gelmesi, gürültü olması, milletler ve şehirler arası arama yapılmaması, telefonun sürekli meşgul sesi vermesi, telefonda başka kişilere ait konuşma olması, toplu sms kota sorunları, toplu smslerde smsin geç gitmesi, gitmemesi, kullanıcı adı şifre sorunu oluşmaması gibi durumlarda sorun yaşadıklarını bildirmektedir.

Gelişen Teknoloji İle Arıza Çözümleri

Firmamıza ulaşarak bu sorunların hangisinin sizde olduğunu belirtmeniz, bu sorunlar dışında bir arıza mevcutsa diğer seçeneğini belirtmeniz gerekmektedir. Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte telefon santralleri de zamanla yerini gelişmiş kablolara, şehirlere yerleştirilen insansız cihazlara bırakmış duruma geldi. Her ne kadar teknolojinin gelişmesiyle bazı telefon sorunları eskisi kadar çok yaşanmasa da telefon arıza bildirimi aralıklarla günümüzde devam etmektedir.

GAZ DEDEKTÖRLERİ

Alkent 2000 Elektrikçi

Eğer bir Konut’ta ateş kaynağı olarak şofben, kombi, soba var ise karbonmonoksit zehirlenmesi riski her zaman vardır. Bu tehlikeyi fark etmenin ve engelemenin en kolay yolu ise karbonmonoksit Gaz dedektörü. Bacanıza ve ısıtıcınıza güvenebilirsiniz hatta bakımlarını düzenli olarak da yaptırsanızda şiddetli bir rüzgar ve lodos yine de bacanızı bozabilir. Bunun için en kolay önlem Gaz dedektörü kullanmak. Çünkü bulunduğunuz ortamdaki karbonmonoksit tehlikeli bir seviyeye çıktığında hemen alarm verip sizi ve ev halkını uyarıyor.

Gaz kaçak dedektörü veya gaz alarm cihazı tutuşabilir gazları erken algılayan bağımsız bir cihazdır. İç ortamdaki gaz sızıntısı yoğunluğunu ölçmek için tasarlanmıştır. Gaz sızıntısı seviyesi önceden belirlenmiş belli bir eşik değerinin üzerine çıktığında, gaz kaçak detektörü ışıklı ve sesli uyarı verir. Gaz yoğunluğu bu eşik değerinin altında ise gaz detektörü normal çalışma konumuna geri döner. Bu sayede gaz sızıntılarının vermiş olduğu zehirlenmeler, patlamalar ve yangınların önüne geçilir.

Bir gaz alarm dedektörü ve sistemi şu ana elemanlardan oluşur:
1. Algılayıcı Sensör
2. Elektronik Değerlendirme / Gösterge / Kontrol Panosu
3. Sesli/Işıklı Uyarı Düzenekleri
4. Otomatik Gaz Kesme Ventili

UYDU SİSTEMLERİ KURULUM

Alkent 2000 Elektrikçi

Merkezi Uydu Sistemleri Televizyon tesisat sektöründe; Televizyon kanal sayısının çok fazla olması gereken binalarda; SMATV sistemi olarak Multiswitch adını verdiğimiz Merkezi Uydu Santralı kullanılır.
Böylelikle her televizyon alıcısının bulunduğu noktalara; Digiturk uydu alıcısı, D Smart uydu alıcısı, normal uydu alıcı ( receiver ) ve bunun gibi bir veya birkaç aded uydu alıcı bağlanarak uydu televizyon yayınları çok fazla sayıda olacak şekilde izlenebilir.

Bu şekilde yapılmış smatv tesisatlarına Multiswich Merkezi Uydu Sitemi Tesisatı denir.

Multiswich 1 uydu girişli – 2 Uydu Girişli .. 3 .. 4 Uydu anten girişli olabilirler.
Böylelikle çok uydu antenden alınan yüzlerce yerli ve yabancı uydu tv kanalları, radyo kanalları izlenebilir, dinlenebilir.

Multiswichli sistemde; bina içinde kaç televizyon alıcı cihazı bağlanacaksa ? O sayıda Multiswich çıkış (out) kapasitesi seçilmelidir. Örneğin bir dairede 3 televizyon cihazından uydular izlenecekse ? Daire sayısı x 3 = .. kadar çıkışı olan Multiswich cihazı seçilmelidir.

Kat sayısı yüksek olan binalarda; kaskad bağlanabilen ( ard arda giriş çıkış yapılabilen ) Multiswitch kullanılmalıdır. Böylelikle uydu antenlerden gelen kablolar .. katlara konulan çok sayıdaki Multiswic cihazına girip çıkarak, bir sonraki Multiswiche de ulaşabilir.

Özellikle kat sayısı fazla olan rezidans, hotel, toplu konut gibi yerlerde; bu swichler katlardaki televizyon sayısına göre ard arda bağlanarak, daha az kablo kullanımlı merkezi uydu anten tesisatı yapılmış olur.

Multiswichli merkezi uydu yayın sisteminin normal headend li smartv teknolojisine göre en büyük avantajı; çok daha fazla uydu kanalı izlenebilmesine olanak sağlaması ve kullanıcıların şifreli platformların yayınlarını izleyebilmeleri için tercihlerini kendilerinin yapabilmelerine olanak sağlamasıdır.

Buna karşılık; normal headend teknolojili smatv tesisatına göre en büyük farkı .. her alıcı noktasında receiver – uydu alıcı – cihazı kullanılması gerekmesidir. Emlak Konut – TOKİ gibi merkezi uydu sistem tesisatı uygulanan konutlarda; hem smatv headend sistemi, hemde multiswitch dağıtım teknolojisi kullanılmaktadır.

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

Alkent 2000 Elektrikçi

Güvenlik en küçük evlerden en büyük binalara kadar hassasiyet taşıyan bir konudur. Mal güvenliğinin ve hatta can güvenliğinin korunması için teknolojinin kullanılması, oluşabilecek zararların önüne büyük ölçüde geçmektedir. Kameralar bütün tehlikeleri uzaklaştıramasa da, zanlıların yakalanmasında büyük rol oynamaktadır. Firmamız tarafından sunulan hizmetler ile maksimum verimlilikte bir güvenlik sistemine sahip olabilirsiniz.

İNTERNET ARIZALARINIZ

Alkent 2000 Elektrikçi

Güvenlik en küçük evlerden en büyük binalara kadar hassasiyet taşıyan bir konudur. Mal güvenliğinin ve hatta can güvenliğinin korunması için teknolojinin kullanılması, oluşabilecek zararların önüne büyük ölçüde geçmektedir. Kameralar bütün tehlikeleri uzaklaştıramasa da, zanlıların yakalanmasında büyük rol oynamaktadır. Firmamız tarafından sunulan hizmetler ile maksimum verimlilikte bir güvenlik sistemine sahip olabilirsiniz.

DEKOR AYDINLATMALAR

Alkent 2000 Elektrikçi

Antik avize,krom ahşap avize montaj ustası,Boyalı,ledli kumandalı avize monte,modern tekli Avize, Lambader,yerli,kristal ayna,abajur,aplik Lambader Hotel avizeleri montaj tamir ustası,Kristal ve cam kollu avize pirinç avize abajur avize,Ayaklı abajur avize montaj,dümen avize sarkıtlarda yatak odası Avizeleri,Disney avize montajı yapılır avize abajur ve aplik montajı için lutfen bizi arayın  05326783618

ENERJİ TASARRUFU

ELEKTRİK FATURANIZI DÜŞÜRÜYORUZ

Bir telefonla adresinize gelip enerji tüketiminizi ölçüyoruz.
Alanında uzman ustalarımız tarafından yapılan ölçümlerin sonucunda , gereksiz tüketimleri ortadan kaldırıyoruz .
örnek: 1 eski tip 100 watt ampul 1200 lümen dir ve saatte 0,1 kw enerji tüketir. ortalama 6 saat açık tutulan bir ampül 6×0,1=0,7X30=21kw tır buda günümüz şartlarında aylık 10tl ye denk gelmektedir. Yni nesil 12watt led ampül de 1200 lümendir aynı ışığı verir ancak tüketimi %900 daha azdır . sadece bir ampülü bile yeni nesil led ile değiştirmek aylık 9 tl tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. bu oranı evinizdeki iş yerinizdeki ampül adetleri ile çarpıp ne kadar tasarruf edebileceğinizi hesaplayabilirsiniz.
BEN ZATEN TASARRUFLU AMPÜL KULLANIYORUM DAHA FAZLA NASIL TASARRUF EDEBİLİRİM ?
Günümüzde teknoloji günden güne gelişmektedir. ancak bu gelişen teknolojiden doğru biçimde faydalanmak gerekmektedir.
Enerjiden tasarruf etmek evdeki ampülleri değiştirmekle bitmez çünkü birçok marka ve modellerin tüketimi veya lümen’i kutusunda yazdığı gibi değildir. örneğin 12 watt yazan bir ampül 50 watt tüketir. ve malesef bunun bir denetimi de yoktur nu yüzden  Aydınlatma sistemleri doğru cihazlar kullanılarak konusunda uzman elektrikçiler tarafından yapılmalıdır.
Teknik destek için lütfen bize ulaşın
AVİZE, ABAJUR VE APLİK MONTAJI

Alkent 2000 Elektrikçi

 

AVİZE MONTAJI

Aydınlatma sisteminde tercih ettiğiniz ürüne bağlı olarak odanızı daha geniş, daha yüksek tavanlı ve ya daha sıcak gösterebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunu yapma için ille odanızın boyutlarını değiştirmek zorunda değilsiniz. Sadece şu önerilere kulak verin. Mekanın daha geniş görünmesi için, Mümkün olduğunca sarkıt değil, tavana yakın aydınlatmalar kullanın. Böylece odanız ferah bir görünüme kavuşur. Odanın bitimine doğru ışık panelleri yaratmaya çalışın, böylece ışık o yöne baktığınızda gözünüzü alır ve odanız daha uzun görünür.

Eğitimli ve donanımlı teknisyenlerimiz, servis  hızımız ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımızla sizlere standardın çok daha üzerinde servis hizmet garantisi sunuyoruz.
Antalya Elektrikçi

Antalya, ve mahallelerine, elektrikle ilgili karşılaşılabilecek problemlerin çözümü için hizmet vermektedir. 7/24 saat hizmet veren firmamız, siz değerli müşterilerimize son derece hızlı ve güvenilir elektrik servis hizmeti sunmaktadır. Elektrikçi ustası temini için lütfen bize ulaşın.

Kalite Ve Güven

Büyük bir özenle seçtiğiniz avizelerinizi oturma odanızda ya da yatak odanızda en kısa zamanda görmeniz için ekibimiz, avize takma hizmeti de vermektedir. Bu hizmete ihtiyaç duyduğunuzda bizimle iletişime geçerek avizenizi yeni yerinde ve güvenli bir şekilde görebilirsiniz.

Ayrıca Mert Elektrik, olarak firmamız; Antalya Elektrikçi ankastre kutusu arızası,diafon arızası,  telefon arızası ve İnternet arızası için de hızlı ve güvenilir çözümler sunmaktadır.  Tivibu hizmetleri ve sigorta atması için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm bunların yanında firmamız, uydu kurulumu, kablo tv ayarları, görüntülü diafon gibi alanlarda da sizlere hizmet vermektedir. Bu tarz sorunlarla karşılaştığınızda da Antalya Elektrikçi,yi arayarak sorunlarınızı en kısa sürede çözüme ulaştırabilirsiniz.

Antalya Elektrikçi ustalarımız ailenizin güvenligini artırıcı önlemler için çocuk korumalı elektrik sistemleride kurmaktadır. Elektrikçi ustası , Antalya Elektrikçi için tüm bölgelere hizmet vermektedir. Elektrikçi ustası temini için lütfen bize ulaşın.

Alkent 2000 Elektrikçi

Antalya Elektrikçi İnternet Arıza Servisi

İnternet kullanımlarında yaşadığınız problemleri tespit ederek sorunlarınızı çözebiliyoruz. İnternet’te kopmalar yaşıyorsanız, bağlantılarınız da kopma, gevşemeler, veya temassızlıklar olabilir. Bu tarz problemleri tespit edip hattınızı onarabilir veya yenileyebiliriz.

Evinizde İnternet aldınız fakat yetkili firma bağlantıyı tamamladıkdan sonra bizi arayıp ankestra kutunuzdan dairenize bağlantıyı kurup İnternet erişiminizi tamamlayabiliriz.

Hızınızda yavaşlama olduğunu düşünüyorsanız, yeni nesil cat6 tip kablolarla hattınızı yeniler ve hızınızın yükselmesini hissedebilirsiniz. her türlü internet işlerinizin tamirini yapacak Elektrikçi ustası temini için lütfen bize ulaşın.

Kategoriler: uydu işlemleri

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir